4.60 

I njohur si gjalpi me vlerat më te larta mikronutritive. Ka sasi të lartë antioksidantësh (lignans) që mbrojnë nga kanceri, luftojnë inflamacionin madje edhe infeksionet bakteriale. Ka shumë fosfor e manganez që luftojnë osteoartritin dhe mbajnë kockat të forta. Njihet për vetitë mbrojtëse të sistemit nervor sidomos kundër demencës. Ul riskun për diabetin tip 2.

Category:

Description

I njohur si gjalpi me vlerat më te larta mikronutritive. Ka sasi të lartë antioksidantësh (lignans) që mbrojnë nga kanceri, luftojnë inflamacionin madje edhe infeksionet bakteriale. Ka shumë fosfor e manganez që luftojnë osteoartritin dhe mbajnë kockat të forta. Njihet për vetitë mbrojtëse të sistemit nervor sidomos kundër demencës. Ul riskun për diabetin tip 2.

Vegane – Produkte të përshtatshme për veganët
– Organike & artizanale – Gjalpe nga 100% fruta të thata prodhuar me dashuri në punishten e Fit Food
– Gluten free – Gjalpet janë pa gluten
– Pa laktozë – Gjalpet janë pa laktozë
– Pa OMGJ – 100% organike pa sheqer, kripë ose konservantë të shtuar
– Ketogenike – Produkte të përshtatshme për dietën ketogjenike

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GJALPE SUSAMI (TAHINI)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go top