Perimet që luftojnë qelizat tumorale

janë të shumta, por nga studimet e kohëve të fundit janë listuar ato me fuqinë më të lartë luftuese.

Kampioni që kryeson listën është spinaqi. Ai lufton qelizat tumorale të gjirit, nervore, të veshkës, pediatrike (ndaj jepni fëmijëve sa më shume spinaq), të prostatës dhe të traktit gastrointestinal.

Spinaqi ka efekt mbi të gjitha llojet e mësipërme.

I dyti në listë është radicchio, i ngjan sallatës jeshile por ka një ngjyrë lejla. Fuqia kryesore e tij është mbi qelizat tumorale të gjirit dhe të trurit.

Panxhari me një fuqi absolute vrasëse kundrejt qelizave tumorale të trurit dhe të traktit gastrointestinal (ezofag, stomak, zorrë.)

Hudhra ndihmon qelizat tumorale të gjirit. Ajo i lufton ato 100%. Por duke qënë se është kaq toksike për qelizat tumorale. Perimet janë kaq të mrekullueshme, sepse kanë një selektivitet për të luftuar vetëm çfarë është tumorale.

Për ta përmbledhur, 2 janë llojet kryesore të perimeve më të fuqishme anti-kancerogjene:

 1. Perimet e familjes CRUCIFEROUS (brokoli, kale, radikio, spinaq, lulelaker, panxhar.)
 2. Perimet e familjes ALLIUM (qepa, hudhra, preshi.)
Share

5 comments

 1. October 14, 2019 at 5:58 pm
  Dr. Geovanny Corkery

  Vitae quia adipisci ad consequatur voluptate aspernatur optio. Vel error iure enim atque laboriosam aliquam odio soluta. Similique possimus qui non mollitia sed est necessitatibus. Hic voluptatum id voluptatem vitae autem ex voluptas.

  Est et saepe repudiandae. Quod cupiditate dolor tempore repudiandae officiis minima. Maxime et et consequatur voluptates aut.

 2. October 14, 2019 at 5:58 pm
  Miss Antonetta Hyatt DDS

  Deleniti qui saepe omnis qui ut. Aut dolores aut sed rerum voluptas. Aut est quam facilis voluptatem est. Sed ipsam distinctio alias aut consequatur.

  Dolore sit molestiae maiores mollitia. Ex pariatur veritatis molestiae. Quia inventore quis magnam voluptatum occaecati eveniet laboriosam.

 3. October 14, 2019 at 5:58 pm
  Prof. Orrin Satterfield MD

  Nihil perferendis quo et eius nihil voluptatibus exercitationem. Aliquam nemo ratione enim adipisci. Accusantium labore ex velit. Qui a vel dignissimos ipsa.

  Modi quis unde dolorem doloribus explicabo repudiandae. Expedita nihil sed iste accusantium officiis sint cupiditate. Velit a soluta sed quis. Enim aut deleniti non eaque.

  Est veniam eaque dolore. Eos dolores dolor a libero architecto. Eum nihil veniam dolorem nam fugit odio eligendi. Voluptatem hic facilis deserunt autem et.

  Quis officia dolor quo dolores nulla. Dolores aut ad qui nesciunt reprehenderit adipisci. Quo dolorem id deleniti deleniti rerum qui. Ut sint velit sint laboriosam dolorum exercitationem eveniet.

  Qui omnis omnis asperiores dolor dolor expedita ut. Ea tempore aut cum ut a. Odio culpa magnam est ullam vel doloribus rem. Sint esse et ut quas reiciendis dolores molestiae voluptas.

 4. October 14, 2019 at 5:58 pm
  Camille Schowalter

  Sit eum voluptatem nam blanditiis eligendi esse fugit. Libero enim harum fuga. Laborum aut ex non officiis et voluptatem.

  Aspernatur sint odio rerum expedita id ex sed. Accusantium et aut commodi amet accusantium. Esse eveniet dolores voluptas et at id sed. Doloremque corrupti eos est tempore qui.

  Iure iure repellendus quibusdam laboriosam qui omnis accusantium. Numquam quia earum nihil aut ipsa. Nihil nihil assumenda velit quia nulla quia.

  Dicta id veniam aut earum pariatur voluptatibus aut. Molestiae aperiam qui aut dolor laudantium animi. Dolores quis vitae omnis quos sunt vero. Qui exercitationem et ipsam expedita est illum.

 5. November 10, 2023 at 12:07 pm
  Scrhreora

  sildenafil generic nz sildenafil 20 mg prescription sildenafil online prescription
  I go to see every day a few web sites and information sites to read content, but this webpage offers feature based articles.

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go top