Shembuj pjatash:

Biftek vici me sallate spinaq, iceberg, parmezan, shege
Biftek vici me sallate spinaq, iceberg, parmezan, shege
Copa pule me pesto spinaqi me sallate shumengjyreshe spinaqi dhe arra
Copa pule me pesto spinaqi me sallate shumengjyreshe spinaqi dhe arra
Fileto pule me perime te zjera
Fileto pule me perime te zjera
Fileto salmoni me sallate iceberg, avocado, parmezan
Fileto salmoni me sallate iceberg, avocado, parmezan
Regular price
Gjoks pule i mbushur me gjize dhe spinaq me sallate spinaqi me avocado, cashew dhe pomodori
Gjoks pule i mbushur me gjize dhe spinaq me sallate spinaqi me avocado, cashew dhe pomodori
Regular price
Karkaleca me copa avocado, zoodles kungulli dhe karrote
Karkaleca me copa avocado, zoodles kungulli dhe karrote
Omelete e mbushur me miks djathrash dhe perime te zjera
Omelete e mbushur me miks djathrash dhe perime te zjera
Qofte pule me zoodles kungulli dhe laker te bardhe
Qofte vici me spinaq dhe perime te furres
Sallate iceberg me fileto pule, veze, bacon, perime dhe krem djathi
Sallate iceberg me fileto pule, veze, bacon, perime dhe krem djathi
Sallate iceberg me salmon, perime dhe krem djathi
Sallate iceberg me salmon, perime dhe krem djathi
Supe krem brokoli
Supe krem brokoli
Supe krem kerpudhe dhe tartuf
Supe krem kerpudhe dhe tartuf
Tave me veze dhe spinaq, kerpudhe e mbushur dhe perime te pjekura
Tave me veze dhe spinaq, kerpudhe e mbushur dhe perime te pjekura

Menu Ketogjenike

Me menunë ketogjenike trupi kalon në një lloj gjendje metabolike, e cila quhet ketozë, ku organzimi djeg yndyrë për “karburant” dhe prodhon pak fragmente karboni (të quajtura ketone) si produkt metabolik. Normalisht trupi ynë djeg karbohidrate për “karburant”, burimi kryesor I energjisë për trurin, zemrën rruazat e kuqe dhe shumë të tjera. Kur trupi kalon në ketozë, ne ndihemi më pak të uritur dhe është më e lehtë të konsumosh më pak ushqim se zakonisht. Si e tillë është menuja ideale për të rënë në peshë. Përdoret gjithashtu për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e gjendrës tiroide, për njerëz me probleme nervore (migrenë, depresion, ankth, Parkinson, Alzheimer, etj) si dhe për njerez me problemet e celiakisë ose të sindormit të zorrës së irrituar. Cdo vakt përfshin një burim kryesor proteinik si fileto pule, fileto salmon, fileto koce, fruta deti, biftek vici, etj, perime ose sallatë si dhe bulmete. Gatimet bëhen me kripë rozë dhe vajra vegjetale. Vjen cdo ditë në destinacionin dhe orën që ju dëshironi midis 12:00 dhe 14:30.Paketa mund të ndërtohet me drekën ose me drekë dhe darkë.

Çmimi:
18.000 lekë/muaj (Dreka)
34.000 lekë/muaj (Dreka & Darka)

*Abonimi ka 26 ditë në shfrytëzim, nga e hëna në të shtunë. Në rast se e dëshironi paketën nga e hëna në të premte, ditët e shtuna do ju shtyhen nga afati juaj I abonimit.

Regjistrohu