Dietat e ndjekura nga VIP-at per dobesim.
Diets

Dieta Të Shëndetshme Të Ndjekura Nga Vip-At Për Humbje Peshe

VIP-at dhe personalitetet e njohura shpesh përdorin programe të specializuara të ushqyerjes për të arritur dhe mbajtur një peshe të shëndetshme. Këto dieta të shëndetshme zakonisht përfshijnë një kombinim të ushqimeve të pasura me lëndë ushqyese, kontrollin e sasisë së porcioneve, dhe një angazhim të përhershëm ndaj aktivitetit fizik.  Personaz …

January 31, 20240 comments
Si te dobesohemi ne kushte shtepie.
Diets

Si Të Dobësohemi Në Kushte Shtëpie?

Kur jeta bëhet e shpejtë dhe në të shumtën e kohës jeni të zënë me punë, të ngrënit shëndetshëm shpesh bie në plan të dytë. Megjithatë, dëshira për të hequr kilogramët e tepërt dhe për të arritur një fizik perfekt mbetet një qëllim i përbashkët për shumë njerëz. Lajmi i mirë? Zgjidhja mund të jetë më afër se sa mendoni – pikërisht në shtëpitë …

January 31, 20240 comments
Revolucioni dietik nga FitFood
Diets

Karikuar nga e gjelberta: Revolucioni dietik nga FitFood

Në një botë ku koha dhe energjia janë të çmuara, mbajtja e një diete të shëndetshme shpesh zë një vend të dytë. Obligimi i vazhdueshëm i punës, familjes dhe angazhimeve personale lë pak hapësirë ​​për përgatitjen e vakteve. FitFood ju sjell një zgjidhje që jo vetëm ushqen trupin tuaj, por gjithashtu përshtatet pa probleme me rutinën tuaj të ngarkua …

December 19, 20230 comments
Si te ushqehemi shendetshem, paketa ushqimore te shendetshme.
Healthy food

Si të fillojmë të ushqehemi shëndetshëm pa u munduar dhe duke kursyer?

Shumë njerëz e kanë të vështirë që të ndjekin një regjim ushqimor të shëndetshëm. Puna, aktivitete sociale, familja apo stërvitja kërkojnë kohën e tyre. Balancimi i detyrimeve të përditshme mund të na lërë me pak kohë ose energji për t’i dhënë përparësi ushqimit tonë. Mëgjithatë, ndjekja e një stili jetese më të shëndetshëm nuk duhet të jetë …

December 19, 20230 comments
Cfare te hame kur nuk mund te gatuajme
Healthy food

Si të humbasim peshë dhe çfarë të hamë kur nuk mund të gatuajmë?

Nga ritmi i shpejtë i jetës sonë të përditshme, gjetja e kohës dhe energjisë për të gatuar vakte të shëndetshme shpesh është e vështirë. Megjithatë, mbajtja e një diete të ekuilibruar është thelbësore, veçanërisht nëse jeni duke u përpjekur për tu dobësuar. Në FitFood , ne i kuptojmë të gjitha këto vështirësi. Në këtë artikull ne do t’ju shpjegojmë …

December 19, 20230 comments
Perime per mase muskulare
Fitness

8 arsye pse të shtoni perimet në dietën tuaj nëse dëshironi të shtoni më shumë masë muskulare

Nëse programi juaj i stërvitjes nuk po jep rezultatet që dëshironi, përmirësimi i dietës tuaj ushqimore është çelësi i suksesit. Shumë njerëz përpiqen të konsumojnë proteina dhe karbohidrate komplekse, por harrojnë që perimet janë një element shumë i rëndësishëm për shtimin e masës muskulare. Perimet kanë një efekt indirekt por thelbësor në ndërtim …

December 19, 20230 comments
Uncategorized

A duhen qëruar frutat e perimet?

Nuk diskutohet që frutat e perimet duhen konsumuar sa më tepër, por me apo pa lëkurë? Shumë njerëz ë largojnë për preferencë, zakon ose për të ulur sasinë e mikrobeve ndaj të cilave ekspozohen. Por kujtoni: – lëkurat kanë shumë nutrientë. Për shembull 1 mollë e plotë ka 332% më shumë vitamin K, 142% më shumë vitamin A, 115% më shume vitamin C d …

November 8, 20210 comments
Uncategorized

Frutat e perimet e nëntorit

Me ardhjen e nëntorit të ftohtë edhe perimet e frutat nisin të ndryshojnë. Ndër perimet, më e spikatura është lulelakra, e pasur me vitamina C, A dhe B si dhe acid folik, megnez e kalium. Gjithashtu brokoli, panxhari, selinoja, kungulli, patatet e ëmbla, preshi dhe karrotat. Ndër frutat me e spikatura është mandarina, me një ngarkesë të lartë vitami …

November 8, 20210 comments
Go top